Kuželky na jihu Čech. Výsledkový servis, turnaje v kuželkách

Ukončení dlouhodobých soutěží ročníku 2020–2021


Ve středu 3. března 2021 zasedal VV ČKA, opět samozřejmě telekonferenčně. Hlavním výstupem z jednání je definitivní ukončení dlouhodobých soutěží družstev v aktuálním soutěžním ročníku 2020–2021.

Vzhledem k současné značně neutěšené epidemické situaci VV učinil všeobecně očekávané rozhodnutí a definitivně ukončil dlouhodobé soutěže v aktuálním ročníku 2020–2021. Již druhý rok tedy bohužel nebudeme mít mistry republiky družstev. Je to samozřejmě velmi smutné, zejména pak u mládeže, u které neúprosně běžící čas, a tím pádem stoupající věk již další šanci neposkytne. S jistou nadsázkou lze mluvit o „ztracené generaci“.

Soutěžní ročník 2021–2022 bude vypsán v příštích týdnech a družstva budou do ligových skupin zařazena stejně jako do právě ukončeného, ovšem nedokončeného, ročníku 2020–2021, samozřejmě pokud o účast projeví zájem, tj. přihlásí se do soutěže. VV také výrazně sníží startovné, a sice na úroveň 30 % plánovaného. Úplné zrušení startovného není relevantní, neboť náklady na organizaci soutěží ČKA vznikly: soutěže byly řádně připraveny, 4 kola byla odehrána, veškeré fixní náklady spojené se soutěžemi během roku vznikají, i když se nehraje, byly vyplaceny odměny rozhodčím.

Otázku mistrovských soutěží jednotlivců a dvojic zatím necháváme otevřenou s malou jiskérkou naděje, která se upíná ke květnovým či červnovým termínům v případě, že by významně zlepšená epidemická situace a úspěšný, rychlý a rozsáhlý postup očkování umožnily znovu otevřít sportoviště. V případě, že by bylo možné na konci jara hrát, také VV zvažuje vypsání nějaké mimořádné nemistrovské soutěže, jakési „letní ligy“, pro dobrovolné zájemce. Model je zatím v jednání. Vše bude záležet na časových možnostech a v neposlední řadě na zájmu potenciálních účastníků.

Komise mládeže připravuje na léto řadu akcí pro mládež, o kterých Vás bude informovat v samostatném článku.

Za VV ČKA

Hanuš Slavík
Předseda STK ČKA

Have any Question or Comment?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

PARTNEŘI

TRÉNINKY

Tréninky probíhají každé pondělí od 16:00 do 22:00. Dle obsazenosti kuželny je možno trénovat individuálně v libovolný termín.

JAK ZAČÍT HRÁT KUŽELKY

Chceš se stát naším členem a objevit tak nádherný sport jakým jsou kuželky? Není nic lehčího. Kontaktuj nás na emailu vasicek.novaves@seznam.cz .Začít lze v každém věku.

POJĎ HRÁT KUŽELKY

INSTAGRAM